دات نت نیوک
Menu

نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی اینتل

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نسل جدید پردازنده‌های گرافیکی اینتل

 انتظار می‌رود نسل بعدی GPUهای رده‌ی Xe اینتل در اوایل سال ۲۰۲۰ برای هر دو پلتفرم دسکتاپ و موبایل به بازار عرضه شود. بر طبق اطلاعاتی که در همایش توسعه‌دهندگان Intel در توکیو  ارائه شده است، معماری جدید این پردازنده‌های گرافیکی با کد «Gen 12» حداقل در پلتفرم موبایل در شرایط خاص بهبود عملکرد تا دوبرابر در مقایسه با معماری نسل ۱۱ در پردازنده‌های Ice Lake خواهد داشت.

با توجه به نمودارهای مقایسه‌ای که اینتل در این کنفرانس به نمایش گذاشته است، پردازنده گرافیکی نسل ۱۲ در عنوان‌های مطرح بازی‌های eSport بین ۵۰ تا ۷۰ درصد سرعت عملکرد بهتری نسبت به پردازنده‌های گرافیکی UHD620 موجود در دستگاه‌های موبایل کنونی داشته است؛ در مقایسه‌های صورت گرفته، هدف رسیدن به حداقل نرخ فریم ۶۰ FPS بوده، اما تنظیمات مورد استفاده مشخص نشده است.

  • intel xe gpu Gen12 اینتل کارت گرافیک

اینتل همچنین از امکان پشتیبانی Raytracing به‌صورت سخت‌افزاری در نسل ۱۲ کارت‌های گرافیکی پلتفرم موبایل این شرکت سخن گفته است که به نظر می‌رسد در چیپ‌های مخصوص مراکز داده (data center chips) اتفاق می‌افتد. در صورت قطعی‌شدن این موضوع، پیش‌بینی می‌شود که پشتیبانی سخت‌افزاری Raytracing در پردازنده‌های گرافیکی دسکتاپ هم وجود داشته باشد.

> ایجاد شده توسط:m.farsi
>دسته بندی:اخبار
تعداد بازدید 192 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد